دزدگیر اماکن

چرا باید دزدگیر اماکن نصب کنیم؟

اهمیت نصب دزدگیر اماکن در جامعه امروزی بر کسی پوشیده نیست. این جمله صحیح است که وظیفه تامین امنیت بر عهده افرادی مانند پلیس می باشد اما این موضوع سبب نمی شود تا افراد از هیچ گونه تجهیزات و امکاناتی برای محافظت از محل زندگی یا محل کار استفاده نکنند. قبل از اینکه به اهمیت نصب دزدگیر اماکن بپردازیم باید بگوییم که دزدگیرها از تجهیزات پیشرفته ای هستند که قابلیت نصب در مکان های مختلف مانند منازل مسکونی، مجتمع های تجاری ، تفریحی و … را دارند. اگر در این مکان ها خطراتی مانند سرقت رخ دهد قطعا دستگاه هشدارهای لازم را به صورت آژیر ، تماس تلفنی و پیام خواهد داد.در این مقاله میخواهیم اهمیت نصب و مزایای آن را به شما عزیزان معرفی کنیم.

ضرورت نصب دزدگیر اماکن

 1. پیشگیری از وقوع سرقت با نصب دزدگیر اماکن سرقت کاهش می یابد و شما امنیت محل مورد نظر خود را از قبیل شرکت، مغازه، خانه، ویلا و…
 2. تحت پوشش قرار گرفتن بیمه
 3. پیشگیری از آتش سوزی
 4. کاهش احتمال شروع سرقت
 5. جلوگیری از خرابی درب و پنجره
 6. اداره کردن محل مورد نظر از راه دور

کنترل کردن وسایل برقی از راه دور

 

مزایای نصب دزدگیر در اماکن

آرامش ذهنی

به جرات می توان گفت که مهم ترین مزیت و اهمیت نصب دزدگیرهای اماکن ایجاد آرامش ذهنی در افراد است. در حال حاضر به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی شاهد افزایش آمار جرم و جنایت هستیم و همین امر سبب می شود تا افراد نتوانند آرامش خود را در هنگام مسافرت ، رفتن به محل کار و … حفظ کنند.متاسفانه سارقین با پیشرفت تکنولوژی خود را بروز می کنند و دائما روش های جدیدی برای سرقت پیدا می کنند. اما دزدگیرهایی که برای اماکن طراحی و تولید شده فرصت سرقت را از سارقین می گیرد.

تحت پوشش قرار گرفتن بیمه

اگر شما در مکان مورد نظر مانند محل کار یا زندگی از دزدگیر استفاده کنید تحت پوشش بیمه قرار خواهید گرفت. در غیر این صورت شرکت بیمه در ازای خسارت مالی هیچ گونه مبلغی را پرداخت نخواهد کرد. این قانون در اغلب کشورهای توسعه یافته اجرا می شود.

جلوگیری از آتش سوزی و حریق

همان طور که می دانید سنسورهای مختلفی برای بکارگیری در دزدگیر وجود دارد. اگر بخواهید از چند سنسور به طور همزمان استفاده کنید باید از قطعه ای به نام زون برای مدیریت آن ها بهره بگیرید. یکی از سنسورهای بسیار پرکاربرد ، سنسور تشخیص دود است که قادر می باشد میزان بیشتر از حد نرمال را تشخیص دهد و هشدار آن فعال شود. استفاده از این سنسورها نقش قابل توجهی در جلوگیری از آتش سوزی و حریق دارد. غالبا در مکان هایی مانند مجتمع های مسکونی ، تجاری ، اداری ، تفریحی که با تعداد زیادی از افراد سروکار دارند از این سنسورها استفاده می شود. هشدار دزدگیر به وسیله آژیر قرمز و صوت فعال خواهد شد.

کاهش احتمال سرقت

در سال های گذشته که تجهیزاتی مانند دزدگیر وجود نداشت سارقین جرات بیشتری برای سرقت داشتند. اما امروزه بسیاری از سارقین بعد از دیدن دزدگیر از سرقت صرف نظر می کنند. زیرا هشدارهایی که از این طریق فعال می شود باعث سرازیر شدن پلیس ، صاحبخانه و همسایه ها به محل وقوع حادثه خواهد شد. کاهش احتمال سرقت از اهمیت نصب دزدگیر اماکن محسوب می شود.

امکان کنترل از راه دور

از دیگر مواردی که می توان آن را به عنوان اهمیت نصب دزدگیر اماکن مطرح کرد، امکان کنترل از راه دور است. تمام دزدگیرهای جدید و مدرن دارای اپلیکیشن هستند و با نصب آن در دستگاه های هوشمند مانند تلفن همراه و تبلت می توانید در جای دنیا که هستید اقدام به کنترل مکان مورد نظر کنید.کاربرانی که از سیستم حفاظتی برای ساختمان خود استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود از راه دور ساختمان خود را مدیریت کنند. کاربر می‌تواند از هر نقطه‌ای ، سیستم امنیتی ساختمان را فعال و یا غیرفعال کند.

نکات مهم در هنگام خرید دزدگیر اماکن

اکنون که با اهمیت نصب دزدگیر اماکن آشنا شدید و قصد خرید این دستگاه را دارید باید به نکات مهمی توجه کنید. زیرا خرید دزدگیر باید آگاهانه انجام شود و بتواند نیاز شما را به تامین امنیت برطرف کند.

خرید دزدگیر سیم کارتی

دزدگیرهای سیمکارتی نسبت به دزدگیرهایی که از تلفن ثابت استفاده می کنند از چند جهت دارای مزیت هستند. اولین مورد این است که دزدگیرهای سیمکارتی این قابلیت را دارند که شماره تلفن های مختلفی را در خود ذخیره کنند و در هنگام وقوع حادثه با آن ها تماس بگیرند و پیام ارسال کنند. اما دزدگیرهایی که از تلفن ثابت استفاده می کنند این قابلیت را ندارند. همچنین دزدگیرهای سیمکارتی در مکان هایی که تلفن ثابت وجود ندارد نیز قابل استفاده هستند.

سنسورهای بی سیم

سنسورها مانند دزدگیر در دو نوع بی سیم و با سیم طراحی و عرضه شده اند. توصیه می کنیم در مکان های خلوت از سنسورهای بیسیم و در مکان های شلوغ از سنسورهای با سیم استفاده کنید. زیرا سنسورهای بی سیم در مکان های شلوغ دائما فعال هستند و به سرعت باتری آن ها تمام می شود.

نوع برند و گارانتی

در هنگام خرید انواع دزدگیر باید به گارانتی و خدمات پس از فروش آن ها توجه کنید. اگر محصول فاقد گارانتی باشد در هنگام بروز ایراد در دستگاه، هیچ مکانی برای تعمیر آن وجود نخواهد داشت.

 1. مشکلات رایج سیستم اعلام سرقت

  آلارم‌های اشتباه

  مهمترین مشکل دزدگیر اماکن آلارم‌های اشتباه می‌باشد.

  ۱- خطای چشمی‌ها بخاطر نور خورشید

  ممکن است آژیر خطا در زمان مشخصی از روز چند دقیقه به صدا در‌آید. احتمالا این خطا مربوط به انعکاس نور خورشید می‌باشد. در این حالت اغلب تابش نور خورشید به جسمی منعکس کننده، باعث شکست نور به داخل چشمی می‌شود و این عمل باعث تحریک چشم و آلارم خطا خواهد شد.

  ۲- خرابی باتری

  ممکن است آژیر خطا بعد از گذشت زمانی نسبتا زیاد از زمان فعال کردن دستگاه به صدا درآید. دلیل عمده این آژیر خطا ممکن است باتری باشد. خرابی باتری باعث جریان کشی بیش از حد از دستگاه خواهد شد و باعث آلارم مزاحم می‌گردد. باید توجه داشت که جهت تست باتری هیچ وقت تست ولتاژی باتری کافی نیست. ممکن است ولتاژ ۱۲ ولت را داشته باشید ولی جریان دهی باتری کم شده باشد. جهت تست این مورد، باید برق را قطع کرده بعد از چند دقیقه ولتاژ را مجددا تست نمایید.

  ۳- به صدا در آمدن آژیر بلافاصله بعد از فعال کردن دزدگیر

  اگر بلافاصله بعد از فعال نمودن دزدگیر، آژیر هشدار به صدا درآید، باید موارد ذیل را چک کرد:

  • ابتدا از سالم بودن فیوز AUX اطمینان حاصل نمایید.
  • با جامپر کردن زون‌ها از سلامت دستگاه اطمینان حاصل نمایید.
  • در صورت سالم بودن دستگاه دزدگیر اماکن، باید سنسورهایی که روی مکان مورد نظر (مکانی که آلارم می‌دهد) نصب هستند، را از داخل سنسور جامپر کرد.

   نکات استفاده از سنسور سیستم اعلام سرقت

   جهت جلوگیری از آلارم‌های بی‌مورد دزدگیر اماکن، در استفاده از سنسورها باید نکات زیر را حتما رعایت کنید:

   • شکست نور خورشید و چراغ اتومبیل و هر نور دیگری بصورت مستقیم بر روی چشمی‌ها باعث تحریک آن‌ها خواهد شد. در نصب این تجهیزات سعی کنید محل چشمی را به صورت صحیح انتخاب نمایید.
   • در محل‌هایی که حیوانات خانگی و موجودات زنده مانند گربه، موش و … رفت و آمد می‌کنند، نصب چشمی باعث تحریک دستگاه شده و موجب آلارم خواهد شد.
   • شعله‌های شومینه و بخاری و … چنانچه در نزدیک کادر پوشش چشمی قرار داشته باشند باعث آلارم خواهند شد.
   • حرکت پرده در اثر باز بودن پنجره ها و یا وزش باد کولر نیز می‌توانند موجب تحریک سنسورها و ایجاد آلارم شوند.

**  اکنون که با مزایای نصب دزدگیر اماکن در منازل و محل کار خود آشنا شدید،می توانید جهت مشاوره بیشتر برای خرید ارزان و با کیفیت با فروشگاه دیدبان غرب و با شماره تماس 09126367868 تماس بگیرید.  **

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *