ردیاب

ضرورت خرید ردیاب برای سالمندان

مهم ترین ویژگی ردیاب شخصی برای سالمندان جلوگیری از گم شدن افراد است. معمولا افراد سالمند توان خودمراقبتی بالایی ندارند. آن ها ممکن است هنگام خروج از منزل گم شوند. در این شرایط استفاده از جی پی اس شخصی می تواند به سادگی مراقبان و فرزندان سالمند را در جریان رفت و آمد آنها قرار دهد.شرایط خاص و گریزناپذیر سالمندی موجب بروز مشکلاتی برای فرد سالمند و خانواده او می‌شود. بکارگیری یک ردیاب شخصی خوب و ارزان قیمت می‌تواند در رفع این مشکلات کمک شایانی داشته باشد. 

کاربرد ردیاب برای سالمندان و افرادی آلزایمری

بیماری آلزایمر و زوال عقل، حافظه فرد را پاک می کند به طوری که محیط اطراف آشنا ناشناخته می شود و برای آنها سازگار با محیط های جدید دشوار است. بی نظمی ناشی از این بیماری اغلب منجر به سرگردانی، گم شدن و یا رفتن به وضعیت خطرناک در مکان های دور افتاده می شود. راه قطعی برای جلوگیری از سرگردانی افراد سالخورده مبتلا به آلزایمر به استفاده از یک ردیاب شخصی است.

یکی از دغدغه‌های همیشگی سالمندان و اطرافیان آنها سوء استفاده افراد شیاد از سالمندان در اجتماع است. ناتوانی جسمی سالمندان برای مقاومت و دفاع از خود نیز این نگرانی‌ را دو چندان می‌سازد. لذا خروج از منزل به تنهایی برای اغلب سالمندان دلهره‌آور است. و لذا بیشتر آنها ترجیح می‌دهند برای خروج از منزل در انتظار اطرافیان خود باشند. این موضوع علاوه بر این که استقلال شخصی ایشان را از بین می‌برد موجب ایجاد افسردگی در سالمندان نیز می‌شود. در حالی که این مشکل می‌تواند با استفاده از یک ردیاب شخصی کوچک و مناسب به راحتی حل شود.

با استفاده از ردیاب شخصی، فرزندان و یا اعضای خانواده در هر لحظه از مکان دقیق سالمندان آگاهی داشته. و در صورت نیاز ایشان بلافاصله می‌توانند در محل حاضر شده و یا از نیروهای امدادی کمک بگیرند. امروزه انواع ردیاب شخصی بصورت ارزان ترین،کوچکترین و سبک ترین ردیاب در بازار وجود دارد که می‌توان آن را مثلاً به عنوان جاسوئیچی مورد استفاده قرار داد.

کاربرد ردیاب شخصی در کاهش خطرات ناشی از سالمندی

ضعف طبیعی بدن انسان در دوران سالمندی موجب می‌شود تا حوادث غیرمترقبه همواره در کمین سالمندان باشد. حوادثی از قبیل گرفتگی عضلات، زمین خوردن و سکته قلبی از جمله مشکلات رایجی است که هم در داخل و هم خارج از خانه ممکن است برای سالمندان اتّفاق بیافتد. در چنین مواردی اگر سالمندان بتوانند در همان دقایق ابتدایی درخواست کمک کنند از مشکلات و عوارض فراوانی در آینده جلوگیری می‌شود. در انواع ردیاب شخصی، ساده‌ترین روش برای درخواست کمک سالمندان پیش‌بینی شده که معمولاً تنها با فشردن دکمه SOS پیام درخواست کمک فوری برای فرزندان ارسال می‌شود.

همینطور که در قسمت قبل اشاره کردیم با وجود شرایط و هزینه‌ها بهترین انتخاب می‌تواند خرید ردیاب سالمندان باشد.زیرا با خرید ردیاب به راحتی می‌توانیم از پدربزرگ یا مادربزرگ خود مراقبت کنیم و با اطمینان آن‌ها را تنها بگذاریم.با خرید یک ردیاب علاوه بر اینکه هزینه زیادی پرداخت نمی‌کنیم دیگر لازم نیست فردی به صورت دائم از شخص مورد نظرمان مراقبت کند.

 

 

مزایای ردیاب سالمندان

با استفاده از ردیاب به راحتی می‌توانید افراد مسن را تنها بگذارید و با خیال راحت به کارهای‌تان برسید.

ردیاب‌ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیازتان یکی از آن‌ها را می‌توانید تهیه نمایید.

شما می‌توانید با استفاده از ردیاب از مکان فرد مورد نظر باخبر شوید و یا حتی محدوده مکانی مشخص نمایید تا در صورتی که فرد مسن از آن محدوده خارج شد به شما پیام دهد.

بعضی از ردیاب‌ها حالت هشدار دارند. به این صورت که با زدن یک دکمه در صورت خطر شما آگاه خواهید شد.

 

ردیاب یک پرستار دائمی در کنار سالمندان 

اگر والدین شما سالمند باشند و در خانه از آنها نگهداری کنید مسلما همیشه نگران سلامتی آنها هستید. خصوصا که با سبک زندگی ها امروز هم زنان و هم مردان شاغل هستند و مدت زمان کمتری را می توانند در خانه سپری کرده و مراقب سالمند خود باشند. به همین دلیل دغدغه های زیادی درباره نگهداری از سالنمدان وجود دارد. اما ردیاب سالمندان می تواند به سادگی همه این دغدغه ها را برطرف کند. در ادامه نگاهی به مزایای ردیاب سالمندان داریم:

1- جلوگیری از گم شدن افراد سالمند، بهترین مزیت ردیاب شخصی 

مهم ترین ویژگی ردیاب شخصی برای سالمندان جلوگیری از گم شدن افراد است. معمولا افراد سالمند توان خودمراقبتی بالایی ندارند. آن ها ممکن است هنگام خروج از منزل گم شوند. در این شرایط استفاده از جی پی اس شخصی می تواند به سادگی مراقبان و فرزندان سالمند را در جریان رفت و آمد قرار دهد.

همچنین با استفاده از ردیاب ها و ورود به پنل ردیابی می توانید به تعیین یک محدوده امن بپردازید. این ویژگی به خصوص در برخورد با سالمندان و بیماران آلزایمری ویژگی بسیار مفیدی است. در پنل ردیابی محدوده جغرافیایی خاصی را در نظر می گیرید تا در صورت ورود و یا خروج از این محدوده پیامک های اطلاع رسانی برای شما ارسال شود. استفاده از ردیاب خصوصا در شهرهای بزرگی مثل تهران برای مراقبت بهتر از سالمندان یک موهبت است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *