دوربین مداربسته

ضرورت نصب دوربین مداربسته برای طلا فروشی‌ها

مناسب ترین دوربین مداربسته برای طلا فروشی

در صنف طلا فروشی، امنیت بسیار حیاتی و مهم است. استفاده از دوربین مداربسته امری ضروری تلقی می‌گردد. در طلا فروشی‌ها به دلیل وجود طلا و جواهر، تامین امنیت بسیار حائز اهمیت است. تامین امنیت طلافروشی با پوشش کامل همه نقاط میسر می‌گردد و باید توجه داشته باشید، هیچ نقطه کوری که خارج از دید دوربین باشد نباید وجود داشته باشد1234.

برای نصب دوربین مداربسته در طلا فروشی، بهتر است از دوربین‌های دام یا بولت با رزولوشن بالا و کیفیت خوب استفاده شود235. برای قسمت ورودی طلا فروشی‌ها که معمولا در بیرون از مغازه است، دوربین‌های دام یا بولت با رزولوشن بالا و کیفیت خوب مناسب است..

برای قسمت ویترین، شما حتما باید از دوربین‌های با کیفیت بالا و دارای سنسور WDR سخت‌افزاری استفاده کنید1. در نظر داشته باشید حتما از برندهای خوب استفاده گردد، زیرا به دلیل استفاده از نور زرد طلا فروشی‌ها در صورتی که شما دوربین‌های با کیفیت بالا و یا چنین سنسور WDR انتخاب نکرده باشید روی کیفیت و رنگ‌بندی آن تاثیر منفی فراوان خواهد داشت1.

برای پوشش دادن ترازو، معمولاً از دوربین پین هول با رزولوشن بالا با قابلیت WDR استفاده مي‌کنند تا حتي اعداد روي آن و زون را مشخص کند.

 

 

بهترین دوربین مداربسته برای طلافروشی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

چند مورد از مهم‌ترین ویژگی‌ها و قابلیت‌های دوربین مداربسته طلافروشی عبارتند از:

1_کیفیت بالای تصاویر

دوربینی که برای یک جواهر فروشی انتخاب می‌کنید باید کیفیت عالی و بالایی داشته‌باشد. معمولا دوربین‌های ۴ مگاپیکسل به بالا انتخاب خوبی هستند. همچنین دقت کنید که نه تنها کیفیت ضبط تصاویر، بلکه کیفیت بازبینی آن‌ها بالا باشد. برخی از دوربین‌ها دارای کیفیتی بالا برای پخش زنده هستند، اما این کیفیت هنگام بازپخش تصاویر کاهش می‌یابد. در صورتی که اگر سرقتی صورت بگیرد، نیاز دارید با رزولوشن و جزییات بالا تصاویر را بازبینی کنید.

2_امکان ثبت تصاویر با جزییات

این قابلیت کمک می‌کند تا در صورت نیاز، بتوانید روی تصاویر زوم کنید و تمام جزییات را به وضوح تماشا کنید. در مواجهه با صنعت طلاسازی و طلافروشی که بر پایه‌ی ظرافت برپاست، این قابلیت در دوربین مداربسته بسیار کمک‌کننده است.

3_امکان دید در شب

کم پیش می‌آید که در روشنایی روز، سرقتی صورت بگیرد. به همین دلیل بهتر است دوربین مداربسته طلافروشی به قابلیت دید در شب مجهز باشد. این قابلیت، colorvu نامیده میشود.

4_دوام بالا

اگر میخواهید دوربین مداربسته را در محیط بیرونی مغازه و در جلوی ورودی نصب کنید، توجه داشته‌باشید که نسبت به شرایط مختلف جوی، گرد و غبار و… مقاوم باشد و به این زودی‌ها خراب نشود.

5_قابلیت ثبت تصاویر رنگی

رنگی بودن تصاویر ضبط‌شده توسط دوربین مداربسته طلافروشی، یک مزیت به حساب می‌آید. بهتر است دوربینی که برای فروشگاه‌تان نصب میکنید قادر باشد تصاویر و فیلم‌ها را به صورت کاملا رنگی ثبت کند تا جزییات آن مشخص‌تر باشد.

 6_امکان کنترل از راه دور

طبیعی است که شما نمیتوانید تمام وقتتان را در مغازه بگذرانید‌ و بالاخره باید به خانه بروید. یکی از ویژگی‌هایی که دوربین مداربسته طلافروشی را به یک دوربین ویژه تبدیل می‌کند، قابلیت کنترل از راه دور است. شما باید بتوانید هر زمان، در هر مکانی که هستید مغازه‌تان را توسط دوربین‌ها بررسی کنید.

7_ قابلیت چرخش ۳۶۰درجه

این ویژگی کمک میکند بتوانید جوانب مختلف طلافروشی را توسط هر دوربین بررسی کنید و تنها روی یک نقطه تمرکز نکنید. دوربین‌هایی با این قابلیت، در زوایای ۱۸۰ درجه و ۳۶۰ درجه میچرخند و مغازه را از زوایای مختلف چک می‌کنند.

قابلیت تشخیص چهره

نحوه کارکرد دوربین های مداربسته دارای قابلیت تشخیص چهره به این شکل است که با استفاده از الگوریتم های مربوط به هوش مصنوعی ویژگی های ظاهری هر فرد مانند ابرو، خطوط صورت و موراد این چنینی را شناسایی و ثبت میکند. بعد از انجام این مرحله دوربین مداربسته چهره فرد ثبت شده را در ضبط کننده ویدئویی (NVR) خود ضبط میکند و این امکان را به کاربر میدهد بدون بررسی تصاویر ضبط شده توسط دوربین و تنها با بررسی عکس های ثبت شده دوربین با قابلیت Face Detection چهره هر فرد را مشاهده و فرد مورد نظر را پیدا نمود.

از این دوربین مداربسته برای مکان هایی مانند ورودی طلافروشی و محوطه داخلی آن استفاده میشود.

برخی دیگر از ویژگی هایی که بهتر است دوربین مداربسته طلا فروشی داشته باشد:

  • سنسور صدا و حرکت
  • داشتن قابلیت ضبط صدا
  • ضد ضربه بودن و داشتن استاندارد هایی مانند IP 68
  • داشتن گارانتی معتبر
  • داشتن ویژگی تعیین خط مجاز

شکل ظاهری دوربین مداربسته طلا فروشی

همان طور که پیش از این در مقاله راهنمای خرید دوربین مداربسته اشاره کردیم دوربین های مداربسته از نظر شکل ظاهری به چند دسته کلی تقسیم میشوند که معروف ترین آن ها دوربین های مداربسته دام، بولت و اسپید دام هستند.

از آنجایی که در مقالات قبلی در مورد هر کدام به صورت کامل توضیحات لازم را دادیم در مقاله بهترین دوربین مداربسته برای طلا فروشی به صورت خلاصه فقط به این نکته اشاره میکنیم که هر یک از این دوربین های مداربسته بهتر است در چه مکان هایی نصب و راه اندازی شوند.

دوربین های مداربسته بالت: محیط های بیرونی مانند فضای بیرونی مغازه ها
دوربین های مداربسته دام: برای محیط های داخلی مانند فضای داخلی مفازه ها
دوربین های مداربسته اسپید دام: برای محیط های بزرگی که احتیاج به زوم زیاد و چرخش دارند مانند چهار راه ها

 

پیشگیری از وقوع جرم با خرید دوربین مدار بسته طلافروشی

یکی از مهمترین وظایف حراست جواهرفروشی، پیشگیری از وقوع جرم، جنایت و سرقت است. در سال های گذشته روند رو به رشدی در مورد سرقت از جواهرفروشی ها وجود داشته است. همیشه خطر و آسیب و سرقت مسلحانه در کمین جواهر فروش ها است؛ بنابراین با نصب سیستم نظارت تصویری حرفه ای در جواهرفروشی و دوربین مدار بسته جواهرفروشی، تمام جواهرات گران قیمت در امان خواهند بود. این مساله تا جایی پیش می رود که اکثر مجرمان به دلیل داشتن سیستم امنیتی حرفه ای جواهرفروشی و دوربین مداربسته برای طلافروشی، از سرقت جواهرات منصرف می شوند.

با این وجود، گاهی مجرمان و سارقان جسورتر وجود دارند و سیستم های امنیتی فروشگاه های جواهر و بهترین دوربین مداربسته طلافروشی نمی تواند جلوی برخی از آنها را بگیرد؛ اما همیشه باید به یاد داشته باشید که فناوری به نفع شماست و همیشه در کنار شماست. با کمک دوربین مدار بسته برای طلافروشی و نظارت تصویری حرفه ای، با وجود قیمت دوربین مدار بسته طلافروشی که گاه بالا به نظر می رسد، می توان از فیلم ها و تصاویر برای جلوگیری از سرقت جواهرات و ردیابی سارقان استفاده کرد.

مراقبت دقیق از اتفاقات، به ‌علاوه هشدارهای فوری و اعلان‌های پیامکی، کمک می‌کند تا تمام تلاش‌ها برای دستگیری سارقان در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شود و این یکی از نقاط قوتی است که قیمت دوربین مدار بسته طلافروشی را توجیه می کند. افراد زیادی امروزه تمایل به خرید دوربین مداربسته طلافروشی دارند تا از این طریق از جان و مال خود محافظت کنند. اگر شما هم برای تامین امنیت جواهرفروشی خود نیاز به کمک دارید، تیم ما دردیدبان غرب، آماده راهنمایی و اطلاع رسانی در مورد دوربین های مداربسته و قیمت دوربین مدار بسته طلافروشی برای شما مشتریان عزیز می باشد.

از آنجایی که مدیر و یا صاحب فروشگاه می تواند از طریق تلفن هوشمند شخصی، لپ تاپ و … ، تصاویر طلافروشی را از طریق دوربین مدار بسته طلافروشی، مشاهده کند، تصاویر دوربین مدار بسته مناسب طلافروشی را از راه دور تنظیم کند و بر کار کارکنان خود، در غیاب خودش در هر نقطه از جهان نظارت کند، نظارت تصویری و  دوربین مداربسته طلافروشی، کارکنان را به مسئولیت پذیری و تمرکز بیشتر در محل کار تشویق و گاه مجبور می کند.

هم چنین بهترین دوربین مداربسته طلافروشی، ازسوء استفاده کارمندان جلوگیری کرده و در مواقعی که به دلیل سوء تفاهم یا اشتباهات ساده با مشتریان درگیری ایجاد می شود، دوربین مداربسته برای طلافروشی به کمک افراد می آید و سوء تفاهم های احتمالی را رفع می کند. نصب دوربین مدار بسته طلافروشی، به حل چنین شرایطی کمک می کند؛ مشاهده تصویر دوربین مدار بسته طلافروشی و دیدن اینکه حق با چه کسی است، کافی می باشد. به عنوان مثال، می توانید ببینید که مشتری چه مقدار پول پرداخت کرده است و یا چه مقدار پول پس گرفته شده است.

دوربین مدار بسته طلافروشی همچنین می تواند بازدیدکنندگان و مشتریان فروشگاه را به نظم و انضباط بیشتر تشویق کند؛ زیرا خود ما هم در مکان هایی که دوربین مداربسته در آن وجود دارد، با احتیاط تر و موجه تر رفتار می کنیم و نگران بازخورد رفتار خودمان در برابر کسی که بر تصاویر دوربین نظارت می کند، هستیم. سیستم های نظارتی مانند دوربین مدار بسته مخصوص طلافروشی، افراد را ترغیب می کنند تا مراقب، متوجه و مودب تر باشند.

اگر قصد خرید دوربین مداربسته برای طلافروشی را دارید، برای مشاوره و کسب اطلاعات در مورد برندها، مدل ها، کاربردها و امکانات بهترین دوربین مدار بسته طلافروشی با کارشناسان مادر دیدبان غرب تماس بگیرید تا شما را درباره خرید دوربین مداربسته مورد نظرتان راهنمایی کنند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *